Jeśli jesteśmy związani z szeroko pojętym przemysłem, to z pewnością przynajmniej raz słyszeliśmy o pompach łopatkowych hof, które sprawdzają się w wielu dziedzinach, w tym także w budownictwie. Warto dowiedzieć się więcej na temat ich konserwacji oraz serwisowania, ponieważ jest to niezbędne do ich poprawnego funkcjonowania.
Pompy łopatkowe typu Atos – co warto wiedzieć na ich temat?
Popularne i znane pompy łopatkowe typu Atos produkowane są aż w trzynastu różnych wielkościach, wielkości te wahają się od szesnastu do 150 centymetrów sześciennych na obrót, a ciśnienie ich pracy waha się w wartościach od 210 do trzystu barów. Tak duży wybór sprawia, że każdy znajdzie pompę łopatkową typu Atos, która spełni jego oczekiwania i potrzeby, w zależności od dziedziny przemysłu, w której się znajdujemy.
Pompy hof tego typu są wygodne w użytkowaniu, a co więcej bez problemu znajdziemy elementy potrzebne do ich serwisowania, czyli na przykład wkłady i elementy niezbędne do uszczelniania pomp.
Pompy hof typu Denison – ich charakterystyka i cechy.
Znane i lubiane pompy łopatkowe typu Denison występują między innymi, jako pompy jedno, dwu i trójstrumieniowe. Możemy je dobrać w zależności od naszych potrzeb i wymagań przemysłowych. Ciśnienie maksymalne tych pomp sięga aż do 320 bar, zaś wydajność oscyluje od wartości 6 do 269 mililitrów/obrót. Są to pompy nadające się do pras, specjalnych wtryskarek, maszyn budowlanych, ładowarek, jak i śmieciarek. Warto wiedzieć, że są one bardzo uniwersalne, jeśli chodzi o ich zastosowanie przemysłowe, dlatego warto pomyśleć nad ich posiadaniem. Warto też pamiętać o regularnym serwisowaniu pomp łopatkowych, by zapewnić sobie i swoim pracownikom bezpieczeństwo ich użytkowania. Należy pamiętać o serwisowaniu elementów zamiennych, takich jak wkłady, wałki, czy uszczelnienia.