Dom

Dom fibaro, inteligentne rozwiązania przy okazji remontu

By 7 sierpnia 2019 No Comments

Planujesz wykończenie mieszkania? Więc nie zapomnij o listwach przypodłogowych. Może wydawać się to błahą kwestią, jednak w rzeczywistości tak nie jest. Listwy przypodłogowe należy koniecznie dobierać do całości wnętrza. Jeśli mamy jasną podłogę, to warto dobrać listę przypodłogową w podobnym kolorze i wykonaną z tego samego materiału, choć z drugiej strony listwa przypodłogowa w ciemnym kolorze może podkreślić wygląd całości. Listwa w ciemnym kolorze podkreśli także granicę pomiędzy ścianą, a podłogą. Bardzo ciemna listwa może przełamać wrażenie zlewania się całości. Pod tym względem to ciekawy wybór. Listwa przypodłogowa może również stanowić cokół w jasnym odcieniu, jeśli nasza ściana pomalowana jest na jasny lecz zdecydowany kolor.
W tym miejscu warto również wspomnieć o tym, jaki kolor ściany pasuje do podłogi. Zazwyczaj jasne podłogi źle wyglądają z białymi ścianami. Całość po prostu ulega zlaniu się. Warto czasami pomalować nawet jedną ścianę na odważny kolor, aby zmienić wrażenie całości. Jeśli posiadamy podłogę w ciemnym kolorze, to warto dobrać do niej listwę, która będzie do niej pasowała. Podobnie rzecz ma się ze ścianą. Warto postawić na jasne ściany, które nieco rozjaśnią nasze wnętrze i tym samym nie będzie ono takie przytłaczające.
Nie tylko listwy przypodłogowe stanowią istotny element wykończenia, podobnie jest z drzwiami wewnętrznymi. Wygląd to jedno, warto postawić także na funkcjonalność. Należy przede wszystkim zastanowić się jak będą one współgrały z całością oraz jak często będą używane. Inne będą drzwi do łazienki, a inne w pokoju przechodnim. Czasami możemy zupełnie zrezygnować z ich obecności. Drzwi powinny pasować do całości mieszkania oraz w pewien sposób oddawać charakter jego mieszkańców. Nie należy również zapominać o równie istotnych elementach jak parapety. Te pozornie drobne rzeczy w rezultacie dają całość, która jest naprawdę piękna, a może powinna być zwarta, piękna i estetyczna. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby dopasować do siebie całość, warto skorzystać z rady eksperta.

intelidom.pl