Ogród

Herbata z liści malin

By 17 sierpnia 2021 No Comments

Wielu z nas może być znudzonych zwykłymi napojami o wysokiej zawartości cukru i kofeiny, które otrzymujemy. Dlatego dużo dobrego przyniesie Ci zmiana na coś orzeźwiającego i zdrowego, a herbata z liści malin jest idealnym substytutem. Odżywia całe ciało i polecany jest dla każdego w każdym wieku.

Czerwone maliny są powszechnie znane jako Rubus idaues. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ale można go również znaleźć w niektórych częściach Europy Wschodniej. Uprawiane są również w innych krajach. Herbata z maliny w rzeczywistości nie jest wytwarzana z owoców, ale z liści maliny. Liście malin smakują jak czarna herbata, ale bez zawartości kofeiny.

Herbata z liści malin zawiera unikalną mieszankę zdrowych składników odżywczych, takich jak garbniki, flawonoidy i kwas elagowy. Jest również bogaty w witaminy A, C, potas, fosfor i wapń.

Oto 5 odżywczych korzyści, jakie możesz uzyskać z herbaty liściastej malin:

1. Czy cierpisz na niepłodność? Picie herbaty z liści malin pomaga poprawić płodność zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Zaleca się pić go razem z koniczyną czerwoną. Zawiera również kwas elagowy, który pomaga chronić komórki przed uszkodzeniem. Spowalnia również wzrost nieprawidłowych komórek.

2. Regularne picie herbaty malinowej może pomóc zmniejszyć podrażnienie skóry i poprawić jej jędrność. Witamina A wspomaga odporność na powszechne choroby i sprawia, że ​​skóra wygląda gładko. Jeśli cierpisz na ból gardła, może również złagodzić podrażnienia.

3. Jeśli masz cukrzycę, herbata z liści malin może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi. Jest ogólnie pomocny w leczeniu utraty apetytu, problemów żołądkowych, nudności i gorączki.

4. Może również pomóc w leczeniu chorób dziąseł i zapalenia jamy ustnej. Jeśli cierpisz na nieświeży oddech, możesz przepłukać gardło malinową herbatą i użyć jej jako płynu do płukania ust.

5. Główną korzyścią, jaką można uzyskać z herbaty liściastej malin, szczególnie dla kobiet w ciąży, jest to, że jest uważana za najlepszą herbatę na ciążę. Przydaje się do:

– złagodzić nudności

– zapobiegać krwawieniu

– zmniejszyć ból podczas porodu

Zawartość witaminy C w herbacie malinowej poprawia krążenie krwi u kobiet planujących poród. Zdrowy rozwój dziecka można również osiągnąć pijąc herbatę z liści malin. Może wspomagać rozwój kości. Pomaga również zmniejszyć poranne mdłości.

Nie ma poważnych skutków ubocznych picia herbaty z liści malin. Jeśli jest obecny, może dać ci ogromne korzyści zdrowotne. Jednak nadal zaleca się zasięgnięcie porady lekarskiej przed wypiciem, jeśli jesteś w ciąży.