Ogród

Pomidory śliwkowe – najlepsze w smaku pomidory

By 4 marca 2019 No Comments

Pomidor śliwkowy, to odmiana, która wyróżnia się przede wszystkim owalnym kształtem o pięknej barwie. Pomidor śliwkowy używany jest chętnie jako składnik licznych potraw. Tym bardziej, że odznacza się intensywnym aromatem oraz zwartym miąższem. Ich soczystość docenimy szczególnie latem. Pomidory śliwkowe uprawiane w cieplejszych klimatach są rośliną wieloroczną. W naszym kraju okres ten zamyka się zazwyczaj w jednym roku, ze względu na stosunkowo niskie temperatury.
Pomidory śliwkowe posiadają dużo witaminy A, witamin z grupy B, C, D, K oraz E. Pomidory śliwkowe posiadają sporo sodu, wapnia i potasu, jak również miedzi, fosforu, magnezu oraz manganu. Pomidor śliwkowy świetnie sprawdzi się w roli przekąski, jak również jako składnik ketchupu lub sosów pomidorowych. Pomidory śliwkowe, chętnie wykorzystywane są jako składnik suszonych pomidorów oraz pomidorów w puszce. Tego rodzaju przetwory sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy trudno dostępne są pomidory naturalne, żywe. Spożywanie pomidorów w postaci surowej zalecane jest osobom, które mają niedobór witamin. Regularne spożywanie pomidorów pozwoli na dostarczenie organizmowi wystarczającej witaminy C. Warto wspomnieć, że obróbka termiczna sprawia, iż warzywa te tracą nieco wartości odżywczych.
Przed dodaniem ich do sałatek oraz surówek warto pozbyć się z nich skórek, sparzając je i obierając. Innymi słowy należy je zanurzyć we wrzącej wodzie, a następnie opłukać zimną. W ten sposób łatwo będziemy mogli ściągnąć skórkę. Pomidory pomagają zwalczyć otyłość oraz cukrzycę. Wspomagają one również w przypadku schorzeń nerek oraz serca. Pomidory pomogą także w przypadku problemów z zaparciami. Pomidory śliwkowe swoją nazwę wzięły od swojego kształtu, przywołuje on na myśl śliwkę. Jego skórka jest soczysta i czerwona. Pomidor śliwkowy to obowiązkowy element sałatek, sosów oraz kanapek. Pomidory śliwkowe, należą do jednej z najpopularniejszych odmian pomidorów, dostępne są w zasadzie praktycznie w każdym supermarkecie.

brunatna plamistość liści pomidora