Dom

Artystyczna elewacja – ciekawe pomysły na elewację

By 23 marca 2017 No Comments

W dzisiejszych czasach elewacje budynków są nie tylko ładne i estetyczne, ale przede wszystkim artystyczne. Sztukateria elewacyjna możliwa jest dzięki bardzo dekoracyjnym elementom elewacji produkowanych przez producentów, którzy chcą zadowolić każdego klienta.
Wszelkiego rodzaju bonia elewacyjne czy gzymsy elewacyjne to już nie zwykłe i proste elementy ale niezwykle ładne i niepowtarzalne części elewacji niejednego domu. Architekci biorąc pod uwagę możliwości producentów, w swoich projektach zaznaczają i kreują niezwykle indywidualne i innowacyjne elewacje domów mieszkalnych czy budynków użytkowych. Bonia elewacyjne to znane od wielu lat elementu sztukaterii budynków, jednak dzisiejsze metody produkcji tych elementów oraz dostępne materiały sprawiły, że wykonuje się je w innej technice produkcyjnej. Dzięki temu te właśnie elementy, które na ogół montuje się na zewnętrznych narożnikach budynków, są dzisiaj odporne na złe warunki pogodowe a przy tym bardzo dodają uroku elewacji niejednego budynku.
Bonia elewacyjne sprawiają także, że narożniki budynków nie są uszkodzone i dzięki temu elewacja nie ma w tych miejscach uszczerbków.

architecture-1285158_1280Właśnie te narożniki ochraniają niejeden budynek.
Dzisiejsza sztukateria elewacyjna to także gzymsy elewacyjne, które również wykonuje się z jak najlepszych materiałów. Gzymsy dodają uroku kamieniczkom i budynkom, dzięki gzymsom elewacyjnym budynki otrzymują niepowtarzalny i jedyny wygląd.
Gzymsy lub listwy są także produkowane jako elementy zdobiące wnętrze pomieszczeń, wtedy takie łączniki są wykonane ze styropianu, na którym są przeróżne wzory. Założenie w pomieszczeniu gzymsów styropianowych wcale nie przypomina nam, że ozdobą pomieszczenia jest element wykonany z takiego właśnie materiału. Gzymsy mają różne wzory, można je pomalować. Zamontowanie takich elementów sprawia, że pomieszczenie znacznie się ociepla i jest bardzo przyjemne. Atmosfera w takich pokojach jest niesamowita.
Przeróżne elementy sztukaterii można wybrać w różnych sklepach internetowych, otrzymamy wybrane elementy prosto do domu.
Podokienniki, gzymsy, błonie czy listwy elewacyjne to produkty dające urodę domom i mieszkaniom na zewnątrz i wewnątrz. Dzisiaj produkcja tych elementów jest bardzo rozwinięta, producenci wychodząc na przeciw klientom wymyślają coraz to nowe wzory i projekty. dauphin-island-1606262_640
Elementy są bardzo ozdobne, łatwo się je montuje i bardzo długo przylegają do ścian zewnętrznych lub wewnętrznych budynków.
Budynki dzięki takim elementom stają się ładne i eleganckie, każdy chce mieszkać w takim domu i przebywać we wnętrzu ozdobionym gzymsami rodem z innej, historycznej epoki niż dzisiejsza.
Wielu architektów bierze pod uwagę montowanie sztukaterii ozdobnej i zaznaczają w swoich projektach instalowanie tych właśnie elementów.
Firmy budowlane wiedzą, że te elementy to przysłowiowa wisienka na torcie, dlatego pracownicy bardzo dokładnie, nie uszkadzając montują te właśnie elementy na elewacjach budowanych domów.
W dzisiejszych czasach sztukateria budynków i na zewnątrz i wewnątrz jest bardzo rozwinięta i modna.